EREN ÖZYALÇIN (Tek Türkiye - Fırat) FAN SİTESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!...

3 posters
YazarMesaj
hayal_et
Moderatör
Moderatör
hayal_et

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2404
Nerden Nerden : yar_im İstanbul
Teşekkür Puanı Teşekkür Puanı : 4
Mesaj Puanı Mesaj Puanı : 808

Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!... Empty
MesajKonu: Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!...   Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!... EmptyCuma Ocak 30, 2009 10:14 pm

Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!... 66712

Kurtlar Vadisi Pusu yayından kalktı, 'Tek Türkiye' birinci sıraya yerleşti. Peki neden dizi bu kadar tuttu? Oyuncular anlattı!....

Samanyolu TV'de reyting rekorları kıran 'Tek Türkiye' dizisinin oyuncuları, HaberTurk'te Saba Tümer'in programına konuk oldular.
Önceki sezon Kurtlar Vadisi Pusu ile aynı kuşakta yayınlanan dizi, Vadi'den sonra 2. sıraya oturmaktaydı. Geçen hafta, Kurtlar Vadisi Pusu'nun ekranda olmamasının da verdiği avantajla günün en çok izlenenleri arasında birinci sıraya oturan dizinin oyuncularından Ozan Çobanoğlu, "Biz açıkçası bu kadar başarıyı bekliyorduk ama olur mu olmaz mı endişemiz vardı. Tıp Fakültesi'nde okuyan arkadaşlarım arıyorlar beni, 'Biz Güneydoğu'ya gitmek istiyoruz. Diziyi seyrettik, bize Güneydoğu'yu hatırlattınız' diyorlar. Biz hatırlatıyoruz, orası da ülkemizin bir yeri ve buralara da gitmelisiniz" açıklamasını yaptı.
BİZE DEĞER VERMEYENLERDEN DAHA ÇOK EMEK VERİYORUZ
Konservatuar mezunu ve 12 yıldır devlet tiyatrosu oyuncusu olan Ozan Çobanoğlu, "Bizler profesyonel oyuncularıyız. Bize değer vermeyen ya da bizi ciddiye almayan oyuncular kadar bu işe emek vermiş insanlarız aslında. Benim için önce proje, sonra rol, sonra diğerleri gelir. Ben bu projeyi gördüğümde, insanların kendilerine örnek çıkaracaklarını düşündüm. Kimisi doktor öğretmen, kimisi doktor, kimisi hemşire yani aydın olmak isteyecekler. Ben bunu yapacağım diye düşündüm" şeklinde konuştu.
DİZİ SAYESİNDE GÜNEYDOĞU'YA GİTMEK İSTEDİLER
Sabri Özmener ise dizinin başarısı için "Biz işe başlarken bizimle 2 yıllık bir anlaşma yapıldı. Reyting alalım almayalım, ilk 100'e girelim girmeyelim, hiç önemli değildi. Bizim amacımız toplumsal bir mesaj verebilmekti. Geçen yıl 6-7 doktor, Ozan'a gelip, 'Bizi Güneydoğu'ya gönderiyorsun. Senin yüzünden oraya gidiyoruz' dediler. Bunun ödenecek bir bedeli yok işte" şeklinde konuştu.
Diyarbakır'da uzun süre araştırdıktan ve çalıştıktan sonra senaryonun oluşturulduğuna dikkat çeken Sabri Özmener, dizideki konuların da hayatın içindeki gerçeklerin çok yakından takip edilerek yazıldığını belirtti. Özmener, "Son bölümde 250 figüran kullanıldı. 'Çok düşük bütçeli, no name isimler' falan derler ya. Hiç öyle bir şey yok. Siz düşünebiliyor musunuz 90 dakikalık bir dizi, her hafta bir sinema filmi yapılıyor. Bütün ekip arkadaşlarımız inanılmaz bir tempoyla çalışıyor" açıklamasını yaptı.
'BİZ NİYE DURUYORUZ?' DİYORLAR
Özlem Akınözü ise 'Tek Türkiye'nin, Güneydoğu'daki insanların bir çok yokluklarına değindiğine vurgu yaparak, "Dizinin içeriğinde, öğretmensizlikten, doktorsuzluktan, hemşiresizlikten, eğitimsizlikten yakınmalar var. Oraya gitmeyen pek çok hizmetler var ne yazık ki. Dolayısıyla oradaki idealist bir doktor karakteri görülünce, 'biz niye duruyoruz' diyen insanlar oldu" şeklinde konuştu.
Akınözü, kendilerinin Güneydoğu'da sadece bir dizi çekmediklerini bir misyon üstlendiklerini ve bir görevi de yerine getirdiklerini sözlerine ekledi.
yasinsen
Bay Admin
Bay Admin
yasinsen

Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 931
Nerden Nerden : ANKARA
Teşekkür Puanı Teşekkür Puanı : 2
Mesaj Puanı Mesaj Puanı : 64

MesajKonu: Geri: Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!...   Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!... EmptyCuma Ocak 30, 2009 10:20 pm

Hımm evet harika bir haber bu.
o gün cemil ipekçiye sinir olmuştum ne kadar çok ve pis konuştu
https://erenozyalcin.yetkin-forum.com
crescent
Bayan Admin
Bayan Admin
crescent

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1972
Nerden Nerden : Eskişehir
Teşekkür Puanı Teşekkür Puanı : 5
Mesaj Puanı Mesaj Puanı : 539

MesajKonu: Geri: Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!...   Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!... EmptyCuma Ocak 30, 2009 10:47 pm

canım süper olmus yaa programı izleyemedım o gün cok merak ediyodum oysa ki resimler de harika tesekkürler Smile

aktif kalın Wink
hayal_et
Moderatör
Moderatör
hayal_et

Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2404
Nerden Nerden : yar_im İstanbul
Teşekkür Puanı Teşekkür Puanı : 4
Mesaj Puanı Mesaj Puanı : 808

MesajKonu: Geri: Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!...   Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!... EmptyCuma Ocak 30, 2009 11:18 pm

valla açıkcası bende ızleyemedım duymadım goırmedım bıle

Kurtlar Vadisi'yle yarışan dizi Tek Türkiye rekor kırıyor!...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tek Türkiye İle Kurtlar Vadisi Arasında Tek Benzerlik 8 Fark
» Tek Türkiye dizi setinde, oyunculara katmer ikramı
» Tek Türkiye (Diyamın) Dizi Müziği
» Tek Türkiye (Bir Şuh Sitemkar) Dizi Müziği
» Tek Türkiye (Jenarik) Dizi Müziği